Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neplátce kupuje výrobek s DPH, přidává si něco a následně montuje.  (Přečteno 1312 krát)

marekvs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Jak se bude účtovat DPH a služby při montáži žaluzií (stínící techniky) nákup výrobků + montáž. Byl bych neplátce DPH a za montáž bez DPH bych si účtoval 100 Kč. Výrobek by stál s DPH celkem 120 Kč, já neplátce DPH bych si přidal 20 Kč k výrobku a montoval bych ho pro bytové potřeby, kde je 9% DPH, nebo nově 10% teď nevím.

Varianta A)  Nákup za 120 Kč včetně 20% DPH, jako neplátce bych si přidal 20 Kč k této ceně a následně to montoval do rodině do bytu. Účtovalo by se to takto? 120 Kč + 20 Kč můj zisk + montáž 109 Kč včetně DPH? Tedy celkem 249 Kč včetně DPH.

Varianta B) 120 Kč - 20 Kč za DPH + 20 Kč + 100 Kč montáž = 220 Kč bez DPH + 10% za montáž tedy celkem 242 Kč, ale já jsem za DPH na vstupu dal 20 Kč na nyní si k výrobku přirazím a prodám s montáží a s DPH 10%... To asi proděkám na DPH...


Můžete mi prosím někdo napsat jak by byl správný výpočet při nákupu výrobku včetně DPH 20% k tomuto výrobku se potom přičte 20 Kč moje přirážka a potom bych to montoval pro bytovou montáž, kde se pro tyto účely za práci dává snížené DPH, buď 9%, nebo 10%, nevím jak to teď nově je. Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Píšete, že nebudete plátcem DPH, v tom případě se daní z přidané hodnoty nezabývejte. Koupíte výrobek za 120,- Kč, tato částka bude součástí vašich výdajů. Zákazník vám zaplatí např. 250,- Kč a to bude váš příjem. Rozdíl příjmů a výdajů budete zdaňovat pouze daní z příjmů.
Zákazníkovi budete účtovat službu dodání žaluzií včetně montáže, neprodáváte mu tedy zvlášť zboží s přirážkou a zvlášť službu. Pokud chcete na faktuře rozepisovat jednotlivé složky ceny, tak neuvádějte přirážku a už vůbec ne DPH. Například:
žaluzie                            xx Kč
spořební materiál        xx Kč
montáž                          xx  Kč
cestovné                        xx Kč
CELKEM

Nejlepší by bylo, kdybyste si připravil montážní list, na který rozepíšete položky, ze kterých se skládá celková cena, a na faktuře jste uvedl pouze: účtuji vám za dodání a montáž stínící techniky dle montážního listu č. ... který je přílohou této faktury. Dohodnutá cena celkem xxx Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]