Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z příjmu + sociální pojištění při minimálním výdělku  (Přečteno 744 krát)

El Rey

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
nedaří se mi nalézt odpověď na jistý problém. Dostal jsem se minulý rok do finanční tísně: od března 2009 jsem byl OSVČ, pracoval jsem na ŽL a do konce roku jsem vydělal pouze asi 60 tisíc korun. Předpokládám, že díky odečtům na dani z příjmu nic platit nebudu. Je tomu tak? A druhá věc je následující: na zálohách zdravotního pojištění jsem zaplatil za rok zhruba 15 tisíc, ovšem sociální jsem vůbec neplatil (čeká mě tedy tučné penále). Budu muset sociální kompletně doplatit, nebo je naopak možné, že se mi bude díky minimálním příjmům vracet i část ze zaplacených záloh na zdravotní pojištění? (To už bych ale asi chtěl opravdu moc.) Předem velmi děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Pokud byla samostatná výdělečná činnost vaší hlavní činností (nebyl jste zároveň zaměstnancem, studentem, poživatelem důchodu ...), pak budete muset zaplatit minimální pojistné za zdravotní i sociální pojištění. Výše příjmů v tomto případě nerozhoduje, zaplacené zálohy se nevracejí.
IP zaznamenána
Stran: [1]