Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sleva na dani-dítě  (Přečteno 2272 krát)

Jiří B

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Sleva na dani-dítě
« kdy: Leden 05, 2010 »

Dobrý den,
jsem rozvedený,syna který je držitelem ZTP/P má v péči má bývalá žena,která je s ním stále v domácnosti a slevu na dani nemůže uplatnit.Žijeme ve společné domácnosti.Mám nárok slevu na dani uplatnit? a co je třeba v takovém případě doložit ?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Sleva na dani-dítě
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2010 »

Myslím, že můžete uplatnit daňové zvýhodnění na syna, pokud splňujete podmínku společné domácnosti. Společnou domácností se rozumí, že občané spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.  Pro posouzení existence společné domácnosti je rozhodující vždy skutečný - faktický stav.  Bývalá manželka by Vám měla podepsat čestné prohlášení, že souhlasí  abyste zvýhodnění uplatňoval Vy. Pak stačí jen nahlásit zaměstnavateli jméno a rodné číslo  syna a předat potvrzení od exmanželky.
IP zaznamenána

IPAVLIKOVA

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Sleva na dani-dítě
« Odpověď #2 kdy: Leden 10, 2010 »

Dobrý večer,

mám klienta, který je rozvedený a má v péči 18-letého syna studujícího střední školu. Může si uplatnit v DP slevu na dítě, a čím to musí fin. úřadu doložit.Čestné prohlášení, rozhodnutí soudu.?

Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Sleva na dani-dítě
« Odpověď #3 kdy: Leden 11, 2010 »

Řekla bych, že stačí přiložit k přiznání potvrzení ze školy o studiu syna, a potvrzení s podpisem od bývalé manželky, že neuplatňuje slevu na dítě. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]