Témata > Daň z příjmu

Honoráře

(1/2) > >>

Jana:
Chtěla bych se zeptat, když zdaňuji honoráře 40% musím zdanit honorář i za prosinec když je vyplácen v lednu? Děkuji

Zdena:
Zdaňujete příjmy a příjem bude až v lednu 2008. Některé honoráře jste mohla obdržet už zdaněné srážkovou daní u zdroje, ty se do daňového přiznání nezahrnují.

Martina:
Mohu, když mám honoráře vést k tomu daňovou evidenci nebo musím uplaťňovat jen 40 %?

Zdena:
U příjmů z honorářů, které nebyly zdaněny srážkovou daní, můžete uplatnit skutečné výdaje - viz § 7/3 ZDP.

Abyste neměla jednoduché rozhodování, tak zároveň platí, že:
pokud máte kromě příjmů podle autorského zákona ještě jiné příjmy podle § 7 (zemědělská výroba, živnost, podnikání podle zvláštních předpisů, nezávislé povolání, znalec, tlumočník .. atd), pak musíte postupovat jednotně a u všech příjmů buď vést DE, nebo uplatnit příslušné procento výdajů. Kdyby náhodou byly navíc ještě  příjmy ze spoluvlastnictví, nebo ze sdružení FO, tak můžete uplatnit paušál jen v případě, že jsou příjmy a výdaje rozděleny proporcionálně, jinak je třeba uplatnit skutečné výdaje:-)

Jana:
Prosím Vás ještě mám jeden dotaz. Dostala jsem cenu Toma Stopparda za svou vydanou knihu, zdaňuje se ta cena?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi