Témata > DPH a zahraničí

DPH při poskytnutí služby do jiné země EU

(1/12) > >>

Michal Řeháček:
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda poskytnutí elektronické služby podniku z Velké Británie je osvobozeno od DPH. Jde o vytvoření software. Software vytvářím v České Republice, ale dodávám společnosti registrované ve Velké Británii.

Předem děkuji
Michal Řeháček

Zdena:
Při poskytnutí elektronické služby (pojem elektronická služba konkretizuje § 10/8/a  zákona o DPH a obsahuje i dodání programů a jejich aktualizace) plátci z VB, který u nás nemá sídlo, ani provozovnu, je místo plnění ve VB.
Vystavte daňový doklad podle § 33 ZDPH, zdanění bude na odběrateli.

Hana:
Dobrý den,

uzavřela jsem smlouvu s Německou společností (plátcem dph v Neměcku)  a na základě této smlouvy  jí poskytuji službu v tuzemsku.Ve 3Q 2008  jsem dostala peněžité částky a do 15 dnů vystavila daňový doklad.Jak bude vypadat daňové  přiznání DPH. Ve kterých řádcích se mi projeví přijatá platba ze Spolkové republiky Neměcko.Nejsem  si jista zda budu částky uvádět v řádcích 2.. a současně 3... nebo v nějakém ze řádků 4... .

Děkuji

Hofmanová

Zdena:
Pokud jste poskytla službu s místem plnění v tuzemsku (s českou DPH), pak zapíšete do řádku 210 (215) a také se vám plnění objeví v součtovém řádku 510.
Pokud je místo plnění v Německu (účtovala jste bez DPH), pak se plnění promítne pouze do řádku 510 daňového přiznání.

JitkaV:
Dobrý den, naše firma se zabývá obchodem s obráběcími stroji. Poskytli jsme školení na obsluhu stroje (zde v Čechách) společnosti ze Slovenska (která zde nemá sídlo, ani zde není plátcem DPH). Budeme vystavovat fakturu bez DPH ? Děkuji za odpověď.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi