Témata > Daň z příjmu

Odevzdání DP

(1/2) > >>

Luboš:
Dobrý den, letos budu první rok sám podavat DP a zajímalo by mně pár praktických detailu:
- my smysl si nechat orazítkovat i nějakou kopii DP i pro svoje účely (.. člověk nikdy neví?)
- spolu s DP budu podavat i Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalého zaměsntavatele - mám odevzdat original nebo kopii potvrzeni - original doklady nerad pouštím z ruky...
- při odevzdání potřebuji ještě nějaké další doklady/papíry/formuláře/potvrzení?
Díky Luboš

Zdena:
Jestli půjdete odevzdat daňové přiznání osobně, tak si nechejte orazítkovat kopii, když už tam budete ... člověk nikdy neví:-)
Potvrzení o zdanitelných příjmech může být kopie, mám vyzkoušeno.
Někdo si nechává při odevzdání DAP potvrzovat přehled pro zdravotní pojišťovnu, ale letos už to není nutné.

Danka:
Dobrý den,

prosím o radu: podnikám teprve několik měsíců ( zprostředkování obchodu a služeb ) a vedu DE. Musím zahrnout do příjmů za rok 2007 i příjem za prosinec 2007, který však byl vyplacen na  můj  účet až v lednu 2008? Pokud ne, je nutno uvést tento příjem jako pohledávku za rok 2007  do DAP a kde konkrétně? Výdaje budu uplatňovat paušálem, jakou evidenci musím vést v rámci svého podnikání ?

Děkuji za  brzkou odpověď.

Danka

Zdena:
Jestli budete uplatňovat výdaje paušálem, pak si vedete daňovou evidenci jen pro své vlastní potěšení:-)
Při paušálu povinně evidujete příjmy, pohledávky a obchodní majetek, který lze odpisovat (pořizovací cena nad 40 tis. Kč).
Do příjmů na řádku 101 uveďte jen ty, které vám byly fyzicky zaplaceny do 31.12.2007. Pohledávku z faktury, která vám byla zaplacena až v lednu 2008 si evidujte jen u sebe, do daňového přiznání se nezapisuje, neboť paušalisté nevyplňují tabulku D.

Lenkas:
Dobrý den,

začala jsem podnikat při středoškolském studiu.Přiznání na FÚ dávám jako OSVČ a platím podle zjisku (při paušálních nákladech mám základ daně 13tis).Jak je to ale s sociálním a zdravotním.Myslela jsem, že toto za mne platí stát (jako za studenta do 26let) a tedy bych neměla platit nic.Je moje úvaha správná?Jak tedy v tomto případě vyplnit přiznání CSSZ a VZP?

Děkuji za brzkou odpověď

Lenka

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi