Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Vyřazení auta z OM  (Přečteno 9335 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vyřazení auta z OM
« Odpověď #15 kdy: Leden 12, 2010 »

Citace: charvatice
Dobrý večer, prosím o radu. V dubnu 2009 jsem pořídila os.auto, zaplatila v hotovosti. Uplatnila jsem DPH na vstupu 45.000 Kč. Pokud ho vyřadím z OM v květnu 2010, tedy dříve než za 5 let, jakou výši DPH musím vrátit?(jak to zjistím, případně kde najdu oporu v zákoně)Děkuji.Monika
Trvalým vyřazením do osobního užívání uskutečníte zdanitelné plnění (dodání zboží) podle § 13/4/a) a podle odst. 5 ZDPH. Základ daně určíte podle § 36/6 ZDPH (cena obdobného zboží, za kterou by bylo možné zboží pořídit ke dni uskutečnění zdanitelného plnění a pokud takovou cenu nelze určit, pak je základem daně výše celkových nákladů vynaložených na dodání zboží). Toto by platilo i v případě, že byste auto vyřazovala po více než pěti letech.
IP zaznamenána

neumanp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Vyřazení auta z OM
« Odpověď #16 kdy: Únor 19, 2010 »

Dobrý den, OSVČ, v roce 2007 jsem koupil osobní automobil na úvěr: faktura i úvěr na IČO, registrace vozidla také na IČO. Rozhodl jsem se uplatňovat náklady paušálem za tento rok. Žádné výdaje, ani odpisy jsem v účetnictví neuplatnil. Nyní bych chtěl převést automobil na RČ (úvěr i registraci). Kdy mohu automobil prodat ? Jaké jsou daňové povinnosti nyní a v budoucnu ? Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]