Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Cestovní náhrada  (Přečteno 1579 krát)

mira

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Cestovní náhrada
« kdy: Říjen 23, 2009 »

Zaměstnanec byl vyslán na služební cestu osobním automobilem 9. července 2009 a téhož dne sl. cesta byla ukončena, dle zákona o cestovních náhradách by měl vykázat tuto služební cestu do 10 dnů, pokud by se se zaměstnavatelem nedohodl jinak.  Jinak se nedohodl, cestovní náhradu
si nárokoval až 20. 10. 2009. (prodleva téměr 3 měsíce). Jak v tomto případě postupovat. Můžu mu odmítnout tuto náhradu vyplatit? Jak dlouho zpětně a podle kterého zákona či § lze zpětně nárokovat výplatu cestovních náhrad. Nikde jsem to v zákoně o cestovních náhradách nenašla.
Lze si možnost nevyplacení cestovní náhrady při nedodržení podmínek ošetřit ve vnitřní směrnici firmy?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Cestovní náhrada
« Odpověď #1 kdy: Říjen 31, 2009 »

Zákon o cestovních náhradách byl před několika lety zrušen, cestovní náhrady poskytujete podle části sedmé zákoníku práce.

Pokud zaměstnanci vznikl nárok na náhradu cestovních výdajů, pak mu nemůžete odmítnout jejich výplatu. Pracovník si může nárokovat cestovné 3 roky zpětně (§ 329 ZP s odkazem na občanský zákoník, který stanoví tříletou promlčecí dobu, která běží ode dne, kdy mohlo být právo zaměstnance poprvé vykonáno).

Ve vnitřním předpisu si můžete stanovit nějaký postih zaměstnance za pozdní vyúčtování, třeba krácení prémií, nebo snížení osobního ohodnocení.
IP zaznamenána

mira

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Cestovní náhrada
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2009 »

Moc děkuji, myslela jsem si to, ale nevěděla jsem jaký § na to použít.
IP zaznamenána
Stran: [1]