Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled pro OSSZ  (Přečteno 1130 krát)

reja

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přehled pro OSSZ
« kdy: Listopad 11, 2009 »

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu s vyplněním přehledu o příjmech a výdajích OSVČ pro OSSZ. Jsem zaměstnaná na hlavní prac. poměr, a jako vedlejší činnost provozuji výuku jazyků. Nemám však vedlejší práci každý měsíc, takže např. v červenci a srpnu nemám žádné příjmy z vedlejší činnosti. Jaký počet měsíců mám uvést v přehledu v položkách -počet měsíců, v nichž jsem považovana za OSVČ a počet měsíců, v nichž jsem vykonávala samostatnou výdělečnou činnost? 10 nebo 12 měsíců běžného kalend. roku?
A také, hraje v tomto pripade roli, že faktura za červen je zaplacena v červenci nebo je červenec považován za měsíc, kdy nemám příjem z vedlejší čin., protože vedlejší čin. v tomto měsíci nemám bez ohledu na zaplacení faktury?

Děkuji moc, s přáním hezkého dne Renata J.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přehled pro OSSZ
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2009 »

Při vyplňování přehledu pro OSSZ je úplně jedno, kdy vám byly faktury zaplaceny a zda jste vůbec měla nějaký příjem. Rozhoduje formální stránka věci: jestliže máte nahlášenou samostatnou výdělečnou činnost po celý rok (neoznámila jste během roku přerušení činnosti), tak do přehledu vyplňte 12 měsíců činnosti:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]