Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doporučené ceny u zboží ???  (Přečteno 1300 krát)

kajana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Doporučené ceny u zboží ???
« kdy: Září 13, 2009 »

Prosím,jak a podle čeho si dáváte ceny u zboží,které prodáváte?Nakoupím za VO ceny a někde nemají doporučené MO ceny a zjistila jsem,že se to opravdu velmi liší a prodejci ty ceny snad střílejí od boku!Připadá mi divně,že někdo prodává deštník za 100kč a druhý to samé zboží za 300kč...Jak to je prosím...?
IP zaznamenána

rypaček

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Doporučené ceny u zboží ???
« Odpověď #1 kdy: Září 17, 2009 »

No, nevím ale když tak o vašem dotazu uvažuji tak dle mého každý prodejce si určí cenu podle toho jak velký chce mít zisk z toho kusu a hlavně jak velké má náklady ( nájem,zaměstanec-prodavač,obal,doprava),proto někde je cena jiná než jinde (ten kdo prodává za méně tak asi se spokojí s menším ziskem na kuse ,nebo třeba prodává ve vlastním,nemá tak velké náklady). A také hodně záleží zda prodává na frekventovaném místě kde toho prodá hodně,nebo někde kde moc lidí nechodí a prodá méně,podle toho také se určuje cena.Ale to je  můj názor.
IP zaznamenána

kajana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Doporučené ceny u zboží ???
« Odpověď #2 kdy: Září 17, 2009 »

Asi máte pravdu nebo spíš určitě,že je to tak jak píšete.Jen mě to příjde takové divné,že si někdo přidá pětikorunu a někdo třicet.Teď jen najít tu hranici a nepřemrsknout ty ceny a nebo naopak nedělat zadarmo.Ach jo...
IP zaznamenána
Stran: [1]