Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušál - auto není v majetku  (Přečteno 1652 krát)

dana999

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Paušál - auto není v majetku
« kdy: Září 27, 2009 »

Dobrý den, mám osobní auto, které nemám  zařazené v majetku. Nyní tedy na něj budu uplatňovat měsíční paušál 5000 Kč.
A když ho nemám v majetku, tak opravy a pojistné nemůžu dávat do nákladů, že?
Děkuji za odpověď.
Dana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušál - auto není v majetku
« Odpověď #1 kdy: Září 28, 2009 »

Jestliže jste auto nevložila do obchodního majetku, tak si opravdu nemůžete uplatnit výdaje vynaložené na jeho opravy či pojištění.
IP zaznamenána

usiam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Paušál - auto není v majetku
« Odpověď #2 kdy: Říjen 06, 2009 »

Mám soukromé vozidlo, které používám pro podnikání. Výdaje uplatňuji paušálem. Mám platit silniční daň?
IP zaznamenána

Myšlenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Paušál - auto není v majetku
« Odpověď #3 kdy: Říjen 06, 2009 »

Pokud auto používáte k dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů, silniční daň samozřejmě platit musíte.
IP zaznamenána

Myšlenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Paušál - auto není v majetku
« Odpověď #4 kdy: Říjen 06, 2009 »

Viz §2 Zákona o dani silniční: § 2 Předmět daně
(1) Předmětem daně silniční (dále jen \"daň\") jsou silniční motorová vozidla1) a jejich přípojná vozidla1) (dále jen \"vozidla\") registrovaná a provozovaná v České republice, jsou-li používána k podnikání1a) nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti1a) (dále jen \"podnikání\") nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním anebo k činnostem, z nichž plynoucí příjmy jsou předmětem daně z příjmů u subjektů nezaložených za účelem podnikání podle zvláštního právního předpisu.1b) Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny alespoň 12 tun určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.
IP zaznamenána
Stran: [1]