Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: srážková dan  (Přečteno 1277 krát)

janaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
srážková dan
« kdy: Srpen 04, 2009 »

Jsem ve starobním důchodu a pracuji na DPP /1500,- měsíčně/.
Nepodepsala jsem Prohlášení, zaměstnavatel mi sráží danˇ vybíranou srážkou dle zvláštní sazby daně 15% tj. 225,- měsíčně. Můžu podepsat Prohlášení ještě tedˇ dodatečně?
Jak by to s daní bylo od dalšího měsíce? Neplatila bych danˇ žádnou /po uplatnění nezdanitelné částky/ a po skončení roku bych na základě potvrzení od zaměstnavatele v ročním zúčtování uvedla výdělek za celý rok, odpočitatelnou částku za celý rok a sraženou danˇ za toho půl roku bych dostala zpět?
U zaměstnavatele by se na tu sraženou danˇ hledělo jako na danˇ zálohovou? Uvedl by tuto skutečnost ve sloupci 6 Vyúčtování daně vybírané zvláštní sazbou. Doufám, že nějak tak by to mělo být.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
srážková dan
« Odpověď #1 kdy: Srpen 04, 2009 »

I jako starobní důchodce můžete a máte právo podepsat prohlášení. Při výdělku 1500 měsíčně by vám nevycházela žádná daň. Zaměstnavatel Vám měl sám dát hned na začátku možnost podepsat prohlášení.
Bohužel dosud sraženou srážkovou daň Vám již nikdo nevrátí. Takže prohlášení podepiště co nejdříve, snad uplatníte daňovou slevu  ještě pro mzdu za 7/2009. Roční vyúčtování zálohové daně by  Vám měl nabídnout a vypočítat zaměstnavatel, pokud nejste z jiných důvodů povinna podávat daňové přiznání.  J.
IP zaznamenána
Stran: [1]