Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušál  (Přečteno 2346 krát)

Soniko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Paušál
« kdy: Červen 28, 2009 »

Dobrý den, jsem obchodník a zabývám se obchodem textilním zbožím. Kupuji zboží mimojiné také z tržnic a obávám se pravosti vystavených dokladů. Mohu uplatnit paušálním výdajem ve výši 50% (tedy 50% z tržeb jako výdaje). Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušál
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2009 »

Můžete uplatnit výdaje procentem z PŘÍJMŮ. Upozorňuji, že v příslušném procentu už jsou obsaženy všechny výdaje, které jste vynaložila/a/ v souvislosti s dosahovanými příjmy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušál
« Odpověď #2 kdy: Červen 29, 2009 »

Dotaz od Soniko: Dobrý den, jak mohu uplatňovat paušální výdaje v podvojném účetnictví?

Paušální výdaj uplatníte až v daňovém přiznání. Zkuste pročíst diskuse zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2655
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=3074
IP zaznamenána

radka.machy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušál
« Odpověď #3 kdy: Září 15, 2009 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kolik je možné v případě volné živnosti \"80.Výroba, obchod a služby jinde nezařazené\" odečíst z příjmu za rok 2009 jako výdajový paušál? Někde jsem se dočetla že 50%, jinde že 60%, co je prosím správně? Ještě k druhu této živnosti, je možné ji použít v případě, že chci pracovat pro několik firem zároveň např.jako uklízečka?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušál
« Odpověď #4 kdy: Září 16, 2009 »

Počínaje rokem 2009 si u volné živnosti uplatníte výdajový paušál ve výši 60% příjmů. Procenta byla zvýšena zákonem č. 289/2009 Sb.
Poskytování úklidových služeb ve firmách podle mého názoru spadá pod obor č. 80, v náplni jiných oborů jsem je nenašla.
IP zaznamenána
Stran: [1]