Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak přepsat auto z IČa na RČ při přerušení podnikání kvůli mateřství.  (Přečteno 2251 krát)

daskavel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Chtěla bych se  zeptat, jaké kroky bych měla podniknout, při přerušení živnosti kvůli mateřtví, ve které mám osobní automobil a dál si ho chci ponechat jen jako soukromá osoba. Toto auto bylo odepsáno pouze v první roce podnikání, neboť v dalším roce jsem uplatňvala paušální daň, kterou uplatním také za rok 2009. Jakým způsobem mohu tento přepis provézt? /neboť bez auta se při mateřské asi neobejdu./ Prosím poraďte, je-li nějaký jiný způsob, jak toto auto z podnikání vyjmout... Podnikání chci přerušit k 1.Listopadu 2009. Ve které fázi jej tedy mohu odhlásit? Moc Vám děkuji za odpověď :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Nemusíte dělat vůbec nic:-)
Předpokládám, že paušální daní myslíte uplatňování výdajů procentem z příjmů (paušální výdaje). Jestliže jste v roce 2007 vedla daňovou evidenci, uplatňovala jste skutečné výdaje, a od roku 2008 jste přešla na výdaje paušální, pak se auto vyřadilo z vašeho obchodního majetku samo. Paušalista totiž nemá podle § 4/4 zákona o daních z příjmů obchodní majetek.
Pokud vám jde o registr vozidel, tak tam klidně může i nadále zůstat pod vaším IČ, nemusíte je přepisovat na rodné číslo. U fyzické osoby je jedno, pod kterým číslem je auto registrováno.
IP zaznamenána

daskavel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Moc děkuji paní Zdeňko za odpověď. Moc jste mi pomohla:) Pěkný den:) Daška
IP zaznamenána
Stran: [1]