Témata > DPH a zahraničí

DPH na službu poskytovanou v Česku fakturovanou klientovi v Polsku

<< < (2/2)

RH:
dobry den,
dekuji moc za vysvetleni a k me povinnosti se prihlasit me vedou dve veci, ktere jsou v ZDPH
- spoluprace se zahranicni osobou a prekroceni castky 1mil
nicmene mi neni jasne jakou vysi dane budu platit, predpokladam ze zadnou a jen budu uvadet v oddile C dan 0
je to tak spravne?

Zdena:
Nevím, zda jste povinen se registrovat, neuvedl jste dostatek konkrétních údajů. Předpokládám, že máte účetního, který vám vyčíslí obrat pro povinnou registraci v souladu se zákonem. I v případě, že byste neměl registrační povinnost, se můžete zaregistrovat dobrovolně a může to pro vás být výhodné.

Za předpokladu, že místo plnění bude mimo tuzemsko, nebudete platit daň, v oddílu C  uvedete pouze hodnotu poskytnutého plnění.

martina.szwarc:
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s odváděním DPH v případě poskytování služeb ? grafický design klientům z EU, kteří nejsou registrováni k DPH. Mám S.R.O. a vycházím z toho, že u klientů z EU, neregistrovaných k DPH v zahraničí se DPH na fakturách neuvádí a ani nefakturuje. Jak je to prosím u klientů, kteří nejsou k DPH v zahraničí registrováni? Službu grafický design jsem nenašla v § 10 odst. 6 zákona o DPH. Znamená to, že u poskytování služeb ? grafického designu DPH odvádět musím? Jde mi zejména o klienty z EU neregistrované k DPH v zahraničí. Mockrát děkuji.

Zdena:
Jsou 2 možnosti:

1. Služba grafický design nespadá pod § 10 ZDPH, který upravuje místo plnění ve zvláštních případech. Pokud se nejedná o zvláštní případ, pak je podle základního pravidla, vyjádřeného v § 9 ZDPH místem plnění tuzemsko. Všechny daňové doklady vystavujete s českou DPH a je jedno, kdo je odběratelem a kde je usídlen.

2. Služba grafický design spadá pod § 10 ZDPH. Domnívám se, že grafický design je nehmotná služba, kterou by bylo možné zařadit pod odstavec 6, písmeno c) - poradenskou, inženýrskou, konzultační, právní, účetní a JINOU PODOBNOU službu, ale poslední slovo bude mít správce daně, takže doporučuji konzultovat s ním.
Fakturu bez DPH (místo plnění se přechýlí za příjemcem služby) můžete vystavit pro zákazníka, který je registrován k DPH v jiném členském státě EU a také pro zákazníka z EU, který sice není registrován k DPH, ale je podnikatelem (osobou povinnou k dani). Občanu jiného členského státu (neplátci, nepodnikateli) vystavujete DD s českou DPH. Jakékoliv osobě, usídlené ve třetí zemi (v zemi mimo evropský hospodářský prostor, například ve Švýcarsku, Rusku, nebo na Bahamských ostrovech) vystavujete DD bez DPH.

marek02:
Dobrý den, mám dotaz. Plátce DPH v ČR, poskytuje zahraničnímu subjektu registrovanému k DPH ve státě EU (nemá provozovnu v ČR) službu v tuzemsku. Službou je merchandising - servis na prodejnách, zajištění lepšího vystavení zboží, zařazení do regálů apod. Je správný postup, vystavit fakturu s DPH, nebo použít ustanovení o přechýlení platby DPH na zahraniční subjekt, kterému je služba poskytnuta a fakturovat bez DPH? Do kterého řádku v přiznání DPH se pak toto plnění zapisuje? Děkuji mockrát, Marek.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi