Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Opožděné přiznání nebo nulové přiznání  (Přečteno 1532 krát)

marecku26

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den. Uplynulých pár let jsem podnikal na autorská práva bez ŽL, jsem jako SZČ (samostatně zárobková ˇčinnost) a podával přiznání ze zisku. Jak jsem ale zjistil až teď, tento rok mi učetní neudělala příznání. V podstatě by to ani nevadilo, protože jsem za rok 2008 absolutně žádné zisky neměl, učetní však předtím říkala, že bych měl podat i nulové daňové příznání. Je to pravda, nemo mohu klidně spávat a nemusím nic podávat? A jestli mám přece jenom povinnost podat nulové daňové přiznání, jsou za to nějaké sankce, když jsem se už teď opozil o 3 měsíce? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opožděné přiznání nebo nulové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Červen 24, 2009 »

Pokud jste neměl vůbec žádný příjem z autorských práv (myslím tím hrubý příjem ještě před odečtením výdajů), pak nemáte povinnost podávat daňové přiznání. Nulové daňové přiznání je nesmysl, můžete klidně spávat.
Povinnost podat daňové přiznání upravuje § 38g zákona o daních z příjmů. Stručně a zjednodušeně: zaměstnanec podává přiznání v případě, že měl jiné příjmy vyšší, než 6.000,- Kč za rok. Poplatník, který není zaměstnaný, podává přiznání v případě, že jeho roční příjmy přesáhly 15.000,- Kč, nebo vykázal daňovou ztrátu.
IP zaznamenána
Stran: [1]