Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdy platit nové zálohy na sociální pojištění  (Přečteno 2625 krát)

marekh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dnes jsem podal přehled na sociálku. Mám nějaký nedoplatek, ten jsem doplatil a zároveň se mi zvedly měsíšní zálohy. Od kdy mám nové měsíční zálohy paltit? Mám poslat už v dubnu novou částku (za březen), nebo v dubnu zapaltím ještě zálohy jako minulý rok až v květnu (platba za duben) bude nová?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Kdy platit nové zálohy na sociální pojištění
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2009 »

Odevzdáním přehledu na sociálku platíte i nově vypočítané zálohy. Takže další platba zálohy udejde v nově vypočítané výši.
IP zaznamenána

andulin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Kdy platit nové zálohy na sociální pojištění
« Odpověď #2 kdy: Březen 29, 2009 »

Dobrý den, můžu podat přehled pro OSSZ až v dubnu? Jestli ano, odkdy musím platit novou výši vypočítaných záloh? Ještě mám jeden dotaz: Vyšlo mi, že mám doplatit na sociálním pojištění cca 14000. Lze tuto částku uhradit po částech (splátkový kalendář)? Děkuji moc za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kdy platit nové zálohy na sociální pojištění
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2009 »

Přehled můžete odevzdat 30. dubna 2009, doplatek pojistného byste pak mohla uhradit nejpozději 8. května 2009. Zálohu za duben (je splatná v době od 1. do 20. května) už budete platit v nové výši.
Doplatek pojistného ve splátkách nevím, zákon o pojistném na sociálním zabezpečení se o něm nezmiňuje, zkuste projednat na své OSSZ.
IP zaznamenána

andulin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Kdy platit nové zálohy na sociální pojištění
« Odpověď #4 kdy: Březen 31, 2009 »

Děkuju moc:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]