Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPFO-podnikání bez příjmů - daně zaměstnavatel  (Přečteno 1103 krát)

SimonaO

  • Host

Dobrý den, prosím o radu. Přišel zamnou známý, že chce daňové přiznání, že podnikal jenom v lednu, ale už neměl žádné příjmy, pak byl na pracovním úřadě a od dubna byl zaměstnán u firmy. Když jsem chtěla po něm potvrzení o zdanitelých příjmech, tak mi řekl, že mu ho nechtěli vydat (firma krachuje, nevyplacené mzdy, neochota...). Mzdovce jsem si tam volala a ta mi řekla, že daně udělala sama. Když zjistila, že v lednu byl ještě na živnosťák, tak spanikařila. Když jsem řekla, že neměl žádné příjmy, tak mi zase řekla, že ji podepisoval asi čestné prohlášení, že něměl příjmy. Známý si to samozřejmě už nepamatuje a neví. A teď prosím o radu, zda to mám tak nechat být nebo co jiného dělat? Nerada bych, aby měl kvůli zmatkům v té firmě problémy.Nerada bych něco udělala špatně a s tímhle jsem se nikdy nesetkala. Vím, že bych mohla požádat o to potvrzení a o doklad, kde bude vidět, že mu spočetla daň a kolik mu mají vracet. Ale paní je velmi neochotná a nespolupracuje. A taky asi bude problém v tom, že už tři měsíce nemají vyplacené mzdy, tak ani mu tu daň neměla kdy vrátit.
Děkuji za veškeré odpovědi a rady!!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPFO-podnikání bez příjmů - daně zaměstnavatel
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2009 »

Pokud neměl žádné příjmy z podnikání (nebo příjmy nižší, než 6.000,- Kč), pak nemá povinnost podat daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]