Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při přerušení živnosti  (Přečteno 941 krát)

dajanka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 79
DPH při přerušení živnosti
« kdy: Září 02, 2015 »

Dobrý den paní Zdeno,

 prosím o velkou radu.  Přítel mé dcery loni v září přerušil činnost a prodal auto, které koupil  v roce 2012. Je plátcem DPH a měl odpočet u auta.  Bohužel nevrátil DPH  z odpočtu, jen to auto prodal a odvedl DPH z prodeje. Já jsem ho zapomněla na to upozornit:-(.
Koncem r.2014 začal opět podnikat a pořídil si další auto a odpočetl  DPH. Minulý týden požádal o zrušení DPH, protože se mu moc podnikání nedaří.  Dnes se mi ozvala paní z  FU a řekla mi, že bude muset vrátit DPH za ty auta (poměr.část). Až jsem se z toho opotila, protože jsem si uvědomila tu chybu u předcházejícího auta:-(.  Co s tím?

 
Děkuji moc za každou Vaši radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH při přerušení živnosti
« Odpověď #1 kdy: Září 03, 2015 »

Dobrý den.

Proč by měl vracet DPH z odpočtu prvního auta, když při prodeji odvedl DPH? Nebo auto využíval pro účely, které nesouvisely s jeho ekonomickou činností a FÚ by mu to mohl prokázat?

 Při zrušení registrace v roce 2015 bude vracet 4/5 odpočtu, který si uplatnil při pořízení druhého auta.
IP zaznamenána

dajanka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 79
DPH při přerušení živnosti
« Odpověď #2 kdy: Září 03, 2015 »

Dobrý večer paní Zdeno,

máte úplnou pravdu, sotva jsem si to přečetla, tak jsem si uvědomila, že jsem blbě uvažovala. Jen nevím, jestli ten prodej auta neměl být uveden někde v tiskopise DPH, ale nevím kde? U toho druhého auta vím, že musí vracet 4/5 odpočtu.

Každopádně moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH při přerušení živnosti
« Odpověď #3 kdy: Září 03, 2015 »

Dobrý večer, paní Dajo.
Prodej auta měl být (kromě ř. 1) uveden v řádku 51 přiznání ve sloupci S nárokem na odpočet. Řádek 51 nemá vliv na výpočet daňové povinnosti.
IP zaznamenána

dajanka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 79
DPH při přerušení živnosti
« Odpověď #4 kdy: Září 07, 2015 »

Dobrý den paní Zdeno,

proto mi volala ta paní z FÚ, že se má vrátit pom.část DPH ze dvou aut. Neuvedla jsem ten prodej do řádku 51, snad to nebude problém. Zajdu za ní a opravím to.

Děkuji za vše.


Mějte se moc hezky. Daja
IP zaznamenána
Stran: [1]