Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: První podávání daňového přiznání a přehledů.  (Přečteno 1831 krát)

prochar1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den.
Mám pro mě složitější situaci, kterou se mi asi nepodaří najít na internetu.
Loni 11.11.2008 jsem si založil živnost jako vedlejší činnost při zaměstnání.

Snažím se vyplnit přehled pro OSSZ, ale některým věcem nerozumím. DAP už jsem snad zvládnul, přehled pro ZP snad taky, i když úplně jistý si nejsem.

Za ty poslední 2 mesíce 2008 jsem neměl žádný příjem z vedlejší činnosti, od účetního z firmy, kde jsem zaměstnaný, jsem se dověděl, že přesto musím DAP i přehledy podat. Jenže nevím jak přehled pro OSSZ vyplnit.

Především nechápu co je řádek 29 určený vyměřovací základ. A vůbec co je vlastně vyměřovací základ ze zaměstnání? To je úhrn příjmů ze závislé činnosti?

Další  vě, které nerozumím je, že když jsem neměl žádný příjem z vedlejší činnosti, tak mi vychází v automatickém formuláři minimální vyměřovací základ nula, přičemž se v pokynech píše, že nejméně musí být 25 872,-, přičemž to je needitovatelné pole, které má být vypočteno automaticky.
A v řádku 34 se uvádí zálohy ze zaměstnání?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
První podávání daňového přiznání a přehledů.
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2009 »

Sice vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání (účetní kecal, klidně vám mohl udělat roční zúčtování daně, asi se mu nechtělo), ale to je jedno, stejně už jste to zvládl sám:-)
S přehledy si vůbec nelámejte hlavu - příjmy nula, výdaje nula, vyměřovací základ nula, záloha nula. Do řádku 29 přehledu pro OSSZ také zapište nulu, nemáte důvod určovat si vyměřovací základ vyšší. Do řádku 34 se uvádí jen zálohy, které platíte vy sám v souvislosti se samostatnou výdělečnou činností. Do okének pro vyměřovací základ ze zaměstnání zapište nuly.
Pro vás bude nejdůležitější, abyste spolu s přehledem dodal Potvrzení o době trvání a výši příjmů ze zaměstnání za rok 2008, pokud možno i s vyplněným posledním políčkem - potvrzení o tom, že zaměstnání trvá i v roce 2009.
IP zaznamenána

prochar1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
První podávání daňového přiznání a přehledů.
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2009 »

aha :)

děkuji mockrát, to se mi ulevilo, včera sem se s tim nervoval. Nerad bych napoprvý uělal něco špatně.
IP zaznamenána

reny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
První podávání daňového přiznání a přehledů.
« Odpověď #3 kdy: Březen 19, 2009 »

Dobrý den,nevím si rady prosím o radu-jsem na mateřské a podnikám od ledna 2008, daňové přiznání jsem zvládla /budou mě vracet-mám 3děti/,ale prvně budu podávat OOOZ+ZP/neplatila žadné zálohy/takže asi budu doplácet podle výdělku zajímá mě do kdy podat a zaplatit/formulář bych podala a jestli si mohu požádat o  to že bych zaplatila kolem června09-teďka jsem měla velká vydání tak bych na to neměla,nebo mám dát daně daňovému poradci o prodloužení do června-nevím jestli mohu ale zase navíc peníze.předem moc děkuji za pomoc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
První podávání daňového přiznání a přehledů.
« Odpověď #4 kdy: Březen 23, 2009 »

Zdravotní pojištění - doplatek za rok 2008 uhradit do 8 dnů od podání daňového přiznání, přehled o příjmech a výdajích odevzdat do 30.4.2009..
Sociální pojištění - doplatek do 8 dnů od podání přehledu. Přehled odevzdáváte nejpozději 30.4.2009.
Přiznání k dani z příjmů můžete svěřit daňovému poradci, pak by se vám termíny posunuly o 3 měsíce.
IP zaznamenána
Stran: [1]