Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Misto, provozovna podnikani  (Přečteno 1816 krát)

OwnerD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Misto, provozovna podnikani
« kdy: Duben 09, 2009 »

Dobry den,

tak nejak jsem projel cely web, ale neni mi jasna jedna vec pri vyplnovani jednotneho registracniho formulare.

Chci zacit podnikat, ovsem misto kde budu vse vyrizovat, mit pripojeni k internetu a dalsi bude jine nez me trvale bydliste.
1. Jako bydliste vyplnim misto trvaleho pobytu.
2. Jako misto podnikani vyplnim tedy misto kde skutecne budu provozovat svoji cinnost?
3. A co pak provozovna? Tam mam take vyplnit to same?

Jedna se o dum rodicu, vyuzival bych prakticky jednu mistnost.Musim mit od nich nejake specialni potvrzeni, ze tam muzu provozovat zivnost?

Snad jsem to napsal srozumitelne, jinak je mi tak nejak vse jasne.Mate moc pekne stranky, diky nim jsem se do sveta nesmyslnych formularu nezamotal(alespon zatim).

Predem dekuji za odpoved. S pozdravem OwnerD.
IP zaznamenána

OwnerD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Misto, provozovna podnikani
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2009 »

Nikdo nepomuze? Nebo se ptat na uplnou kravinu co vi kazdy? :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Misto, provozovna podnikani
« Odpověď #2 kdy: Duben 13, 2009 »

1. Ano.
2. Nemusíte. Místem podnikání je místo, odkud svoji činnost řídíte a může to být (a většinou také bývá) místo trvalého bydliště. Pokud si zvolíte místo podnikání na jiné adrese, než v místě trvalého bydliště, pak od vás ŽÚ může (ale nemusí) vyžadovat například nájemní smlouvu, nebo jiný užívací titul k prostorám, které uvedete jako místo podnikání.
3. U rodičů můžete mít místo podnikání, nebo provozovnu, případně obojí (nebo také nic, ale tuto možnost nedoporučuji, určitě si budete chtít uplatnit výdaje, například připojení k internetu, u kterých bude zřejmé, že je spotřebováváte jinde, než v místě trvalého bydliště).  
Každý podnikatel nemusí nutně mít provozovnu, záleží na druhu podnikání. Pokud budete v domě rodičů prodávat zboží, či poskytovat služby veřejnosti, pak ji budete potřebovat.
IP zaznamenána

OwnerD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Misto, provozovna podnikani
« Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2009 »

Dekuji za odpoved.Pochopil jsem to.
IP zaznamenána
Stran: [1]