Témata > Sociální, zdravotní, nemocenské pojištění

Přehled pro OSSZ a VZP

(1/8) > >>

Peklanska:
Měla bych dotaz ohledně vyplnění přehledů za rok 2007 - jsem zaměstnancem na HPP a zároveň jako vedlejší činnost mám podnikání od 3/2007. V přehledu pro VZP  oddíl D - nová výše zálohy můžu teda napsat 0,- Kč dle bodu c), když jsem stále zaměstnán?

A jak je to s přehledem pro OSSZ a zálohama na další rok? Musí se platit zálohy na DP i NP OSVČ?

Zdena:
V přehledu pro VZP uveďte do nové výše zálohy nulu a pod ní do závorky zálohu, vypočtenou podle vzorce.

V roce 208 budete platit zálohy na SP v případě, že rozdíl mezi příjmy a výdaji za rok 2007 byl 40.278,- Kč a vyšší - vznikla vám tím povinná účast na důchodovém pojištění OSVČ. Pokud byl zisk roku 2007 nižší, pak do přehledu uvedete do řádku 27 a dalších samé nuly a nevznikne vám povinnost záloh. Nemocenské pojištění je pro OSVČ  dobrovolné.

zofka:
Dobrý den, budu vyplňovat přehled a chci se zeptat, min.rok jsem byla zaměstnaná 8 měs. a 4 měs. jsem měla živnost jako hlav.příjem. Do přehledu uvádím jen příjmy ze živnosti je tak? A ještě musím podávat i přehled na soc.poj? příjmy z pod. 128 000. Děkuji

Zdena:
Do přehledu se uvádějí jen příjmy ze samostatné výdělečné činnosti. Přehledy podáváte na obě pojišťovny.

Sláva:
Nejsem vůbec modrý z diskuze ohledně vrácených přeplatku z VZP a SP.
Ještě prosím jednou.
Jsem OSVČ a z přehledu za r.2007 mě jak ze zdravotního tak sociálního pojištění a i záloh na dani z příjmu
vznikl přeplatek. Jak to budu účtovat v Daňové evidenci - jako zdanitelný příjem v r.2008 nebo příjem nepodléhající dani.
Díky Sláva

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi