Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: slevy na dani  (Přečteno 1300 krát)

kristýna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
slevy na dani
« kdy: Březen 01, 2009 »

dobrý den, od 20.4.08 jsem podnikala na žl, 31.11. jej pozastavila.Jiné příjmy jsem neměla.Zálohy na daň neplatila.Vyšlo mi zaplatit daň 7800,-, mohu si od toho odečíst 24840,- na poplatníka, nebo jen část?Došla bych tím tedy v řádku 71  k 0,-.Mohu dále uplatnit slevu na dítě v celé výši, i když jsem celý rok nepracovala?Jestli postupuji správně, vyjde mi daňový bonus 10680,- Stát mi tyto peníze vyplatí?Mám si o něj zažádat na 4.straně v žádosti o vrácení přeplatku?Děkuji moc za odpověď
Kristýna
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
slevy na dani
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2009 »

Sleva na poplatníka ve výši 24.840,- Kč se nekrátí, uveďte ji do řádku 64 v plné výši. Ve skutečnosti z této slevy vyčerpáte jen 7.800,- Kč a na řádku 71 se dopracujete k nule. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě také můžete uplatnit v plné výši (pokud jste dítko živila celý rok), podmínkou je, že jste měla hrubý příjem alespoň 48.000,- Kč, tuto podmínku jste zjevně splnila. Stát vám vyplatí daňový bonus 10.680,- Kč za předpokladu, že nezapomenete vyplnit a také podepsat žádost na zadní straně přiznání:-)
IP zaznamenána

kristýna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
slevy na dani
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2009 »

Moc moc moc díky!
IP zaznamenána
Stran: [1]