Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přílohy daňového přiznání  (Přečteno 1394 krát)

barča80

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
přílohy daňového přiznání
« kdy: Únor 25, 2009 »

Dobrý den,
měla bych takový trochu (asi pro spoustu z vás) banální dotaz. Pokud neuplatňuji výdaje paušálem, ale skutečně vynaložené výdaje, co tedy všechno musím při podání daňového přiznání všechno na FÚ přinést? Předpokládám tedy, že určitě nemám zapomenout formulář \"přiznání k dani z příjmu fyzických osob\" včetně přílohy č.1 :) Ale musím také nějak doložit výdaje (např. nakopírovat účtenky, výpisy z účtu apod.). Nebo mám prostě všechny doklady 3roky archivovat a spíš doufat, že ke mně nějaká ta kontrola z FÚ nedorazí?
Předem moc děkuji za odpověď. Je to moje první přizníní jako OSVČ a mám z úřednického šimla trochu strach...:)
Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přílohy daňového přiznání
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2009 »

Podáváte pouze daňové přiznání s přílohou číslo 1. Pokud byste si uplatňovala nějakou nezdanitelnou část základu daně (například poskytnuté dary, životní pojištění, penzijní připojištění, nebo úroky z úvěru na bydlení), nebo daňové zvýhodnění na dítě, pak je dobré přiložit k přiznání kopie všeho, co máte.
Všechny doklady, které se týkají daňové evidence, archivujte cca 4 roky pro případ kontroly.
IP zaznamenána
Stran: [1]