Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dan z pronajmu - podnajem druzstevniho bytu  (Přečteno 2042 krát)

andy

  • Host

Dobry den, chtela bych se zeptat, jakym postupem se dani prijmy z podnajmu druzstevniho byty (souhlas od druzstva mam) - nejedna se o podnikani. Jsem \"majitelka\"druzstevniho bytu a pronajala jsem ho v ramci podnajemni smlouvy. Predpokladam, ze se tak deje ve stejnem rezimu jako je pronajem bytu v osobnim vlastnictvi a to podle paragrafu 9 ZDP - nepodnikam v tomto oboru. Dale mne zajima, co je vlastne prijmem v pripade, ze podnajemnik plati v ramci mesicni platby (v celkove hodnote 15000) cast najmu  11000 a dale pak zalohu na sluzby 4000. Do te jsem si podle evidencniho listu, ktery mam od druzstva, rozpocitala zalohu na sluzby za byt v hodnote 1390 (fond oprav, sprava domu, pojisteni, atd.) a zalohu na sluzby spojene s uzivanim bytu v hodnote 2079 (vodne-stocne, uklid, odpad, UT, atd.). Zbytek je elektrina a najem. Tyto zalohy budu zpetne vyuctovavat. Je tedy soucasti prijmu pouze cast najemneho tedy 11000, nebo i nektere platby v ramic zaloh na sluzby jako napriklad fond oprav? A jak je propocitat v pripade, ze k jejich vyuctovani od druzstva dojde az v prubehu roku 2009 tedy v tuto chvili a predpokladam ze ani do konce brezna nebudu mit presnou castku. Mnohokrat dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

marta

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 62
Dan z pronajmu - podnajem druzstevniho bytu
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2009 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda do daňového přiznání-příjmů z pronájmu se zahrnují veškeré příjmy(skutečné platby), které jsem v minulém roce od nájemníků obdržela, včetně zaplaceného nájemného na leden, únor, březen roku 2009(bylo zaplaceno v prosinci roku 2008).V nájemní smlouvě mám dohodnuté platby čtvrtletní a to vždy na čtvrtletí dopředu. V nájemní smlouvě mám rozdělenou částku nájemného , která mi zůstává a ostatních poplatků(energie, služby, fond oprav atd.-vše co platím společenství vlastníků a následně nájemníkům vyúčtuji). Zajímalo by mě, zda zdaňuji pouze částku za nájemné, která mi zůstává, nebo i něco z ostatních poplatků,např. částku do fondu oprav,poplatky za správu domu, polatky výboru společenství, splátku úvěru.A od této částky za nájemné si mohu odečíst výdaje procentem 30%?
Děkuji Haplová
IP zaznamenána
Stran: [1]