Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: živnost volná  (Přečteno 1525 krát)

dvorakova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
živnost volná
« kdy: Únor 03, 2009 »

Prosím o radu.Podnikám v oboru volné živnosti-grafické činnosti, k tomuto oboru mám vystavený živnotenský list (č.24). Když si u mě zákazník objedná  katalog nebo vizitky. Já zpracuji návrh, zadám do tisku do nějaké tiskárny. Zaplatím fakturu za vytisknutí.- dám do zdanitelných výdajů. Zákazníkovi dám celkovou fakturu (za vytvoření návrhu a tisku). Musím mít živnostenský list ještě na jinou volnou živnost ? Nebo zprostředkování tisku apod. souvisí s mojí živností ? Předem Vám děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
živnost volná
« Odpověď #1 kdy: Únor 03, 2009 »

Zajištění tisku je pouze služba, kterou poskytujete zákazníkovi v souvislosti se svojí činností. Pokud byste si chtěla přidat další obory živnosti volné, tak můžete - například obor Vydavatelské činnosti, polygrafická výroba, knihařské a kopírovací práce, nebo pokud jde o reklamní katalogy tak i obor Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení. Podle mého názoru je to zbytečné, neboť uvedené živnosti ve skutečnosti neprovozujete. Po velké novele živnostenského zákona máte oprávnění na živnost volnou, která všechny tyto obory obsahuje, jenom je nebudete mít vypsané na výpisu z živnostenského rejstříku.
IP zaznamenána

dvorakova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
živnost volná
« Odpověď #2 kdy: Únor 04, 2009 »

Děkuji Vám za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]