Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: kam zařadit lednovou fakturu?  (Přečteno 1040 krát)

janah3h

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
kam zařadit lednovou fakturu?
« kdy: Leden 03, 2012 »

Daňové přiznání jako fyzická osoba vypracovávám a podávám už několik let, přesto se pokaždé vyskytne něco, v čem si nejsem tak úplně jistá. Dosud jsem do příjmů zahrnovala všechny platby, které mi byly fyzicky připsány na účet v příslušném roce. Výdaje odečítám paušálem a nejsem plátce DPH. Faktury pro stálého klienta vystavuji pravidelně jednou za měsíc, obvykle první pracovní den v měsíci za práci odvedenou k poslednímu dni předchozího měsíce.  Do kterého roku mám zahrnout platbu za fakturu vystavenou 2.1.2012 s DUZP 31.12.2011 a dobou splatnosti 14 dnů?
A mám ještě jeden dotaz: kromě své práce jako OSVČ pracuji rovněž na DPP. Předpokládám, že moje mzda za prosinec 2011 překročí částu 5000 Kč a tudíž ji budu muset zahrnout do DP. Mzda mi bude připsána na účet po 15.1.2012. Mám ji zahrnout do DP za rok 2011 nebo až příště za rok 2012? Za odpovědi děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
kam zařadit lednovou fakturu?
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2012 »

Faktura: do přiznání k DPH podle DUZP, tedy do 4. Q (nebo do prosince pokud jste měsíční plátce) roku 2011. Do daně z příjmů až dnem úhrady faktury, tedy do roku 2012. V daňovém přiznání přiznáváte PŘÍJMY z podnikání, tedy jen peníze, které jste v daném období přijala.

Předpokládám, že zaměstnavatel zúčtuje odměnu za DPP v prosinci, takže ji uvedete v přiznání za rok 2011.  Požádejte zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění.
IP zaznamenána
Stran: [1]