Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: status studenta  (Přečteno 3546 krát)

jakub.rychetsky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
status studenta
« kdy: Červenec 01, 2008 »

Chci se zeptat jak je to se statusem studenta, např. při přechodu ze střední a nástupem na vysokou (konec školního roku vs. zápis na VŠ). Jak mám vyřešit tyto dva měsíce z hlediska živnosti. Kde všude musím nahlásit, že nejsem student? A v září znovu že jsem?
Díky Jakub Rychetský
IP zaznamenána

jakub.rychetsky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
status studenta
« Odpověď #1 kdy: Červenec 02, 2008 »

tak co se týče přestupu ze střední na vysokou, tak jsem někde našel, že status studenta platí i přes prázdniny. Ale mě zajímá pokud nyní ukončím studium na VŠ a od září opět nastoupím, musím podstoupit celou administrativní proceduru?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
status studenta
« Odpověď #2 kdy: Červenec 02, 2008 »

Jste i nadále studentem. Pro účely SP jste nezaopatřeným dítětem, které se soustavně připravuje na budoucí povolání podle § 20/3/a) zákona č. 155/1995Sb., o důchodovém pojištění.
Dle § 23/2/c) uvedeného zákona se za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání považuje také: doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole;
IP zaznamenána

Tereza Melichárková

  • Host
status studenta
« Odpověď #3 kdy: Leden 19, 2009 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se statusem studenta, pokud ukončím studium na VŠ po zimním semestru a v září opět na VŠ nastoupím?
Děkuji za opověď! Tereza M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
status studenta
« Odpověď #4 kdy: Leden 19, 2009 »

V tomto případě nebudete považována za studenta.
Soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání na vysoké škole vymezuje zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře. Soustavná příprava na vysoké škole začíná nejdříve dnem, kdy se stáváte studentem vysoké školy, a končí dnem, kdy dítě ukončíte vysokoškolské studium.

Podle § 14, odst. 2, písm. c) zákona se sice za soustavnou přípravu považuje též:
doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole, ... to však není váš případ.
IP zaznamenána

Veronika

  • Host
status studenta
« Odpověď #5 kdy: Leden 29, 2009 »

Dobrý den.
Ze zdravotních důvodů jsem nemohla vykonat zkoušky za zimní semestr a doba rekonvalescence bude poněkud delší, a tak jsem nucena ukončit studium na VŠ. V září bych ale chtěla ve studiu pokračovat. Chci se zeptat, jestli příjdu o měsíční výživné od otce (když už nebudu student) a pokud ano, bude možnost ho v září znovu vyžádat?
Předem děkuji za radu.
Veronika L.
IP zaznamenána
Stran: [1]