Témata > Ostatní k podnikání

podnikání

(1/2) > >>

Jan:
Dobrý den mám dotaz jsme dva mame  živnostenské listy na hospodskou činost každý svoje ičo chceme provozovat spolu jednu provozovnu (hospodu) může se to? Jestli ano meli bychom mít mezi sebou nějakou smlouvu o tom jak budem dělit výdaje a příjmy?A jak je to s daněmi na konci roku si rozdělime ty výdaje a příjmy a každý zaplatí daň sam za sebe?

Zdena:
Buď si hospodu rozdělíte a každý budete samostatně provozovat její část, např. jeden bude provozovat výčep a druhý kuchyni.

Nebo můžete založit sdružení fyzických osob podle § 829 občanského zákoníku, kdy budete společně vykonávat činnost (provozovat hospodu) a na konci roku si rozdělíte příjmy a výdaje v poměru, stanoveném smlouvou o sdružení.

Upozorňuji, že jde o starší dokument, takže některé pasáže (například o vedení jednocuchého účetnictví) už neplatí.

Jan:
Děkuji za odpověd

kuci05:
Dobrý den,prosím o radu. Jsem neplátce DPH a mám zákazku se stavební firmou,která je plátce DPH. Podepsal jsem s němi smlouvu,kde cenu za dílo uvádějí cenu bez DPH.Zajímá mě zda mi bude zaplacena tato cena nebo k ní bude přičteno ještě DPH.Mohli byste mi to prosím nějak vysvětlit?Děkuji
Online

Zdena:
Bude vám zaplacena cena za dílo bez DPH. Nejste plátcem této daně, takže můžete účtovat pouze cenu bez DPH.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi