Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje u cestovní agentury  (Přečteno 1673 krát)

janafi

  • Host
Paušální výdaje u cestovní agentury
« kdy: Březen 02, 2009 »

Dobrý den,
podnikám jako cestovní agentura, vedu dobrovolně podvojné účetnictví a ráda bych za rok 2008 uplatnila paušální výdaje. Bohužel si nejsem jistá, zda tento způsob zdanění je možný u mého předmětu podnikání - prodávám zájezdy za provizi od různých CK - prodávám jejich jménem a na jejich účet. Jde mi o to co je u mne \"příjem\" pro účel určení 50% výdajů - zda jen provize /zdanitelné příjmy/ či i přijímané platby za zájezdy od klientů - ty mi v účetnictví projdou jen jako průběžná položka.... bohužel jsem se setkala s nejednotnými názory jednotlivých daň. poradců, kdy jedni říkají, že můžu vykázat jen provize a někteří, že by mi mohla případná kontrola ze strany FÚ zahrnout všechny přijaté platby, tedy i od klientů za zájezdy. To by pak pro mne samozřejmě vůbec nebylo výhodné.
Děkuji za odpvěď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje u cestovní agentury
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2009 »

Nevidím důvod, proč byste měla zdaňovat průběžné položky. Vaším příjmem podle § 7 ZDP je pouze provize.  Pozor, při uplatnění paušálních výdajů započítáváte jen příjmy (tedy provize, které vám byly ve zdaňovacím období zaplaceny bez ohledu na časovou souvislost), nikoliv výnosy.
IP zaznamenána
Stran: [1]