Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: konec roku,vyřizovat ŽL?  (Přečteno 1280 krát)

J.Kovář

  • Host
konec roku,vyřizovat ŽL?
« kdy: Listopad 28, 2008 »

Dobrý den,
v pondělí si chci jít vyřídit živnostenský list, dělám zprostředkování prodeje stavebního materiálu, dále reklamu, realitní činnost. Chci se zeptat jestli budu muset platit nějakou daň, když je konec roku (Ještě jsem totiž nic nevydělal:) ? Nebo jaké výdaje mě čekají krom 1000Kč na pořízení ŽL. Jsem student VŠ a je mi 24 let. ŽL potřebuji k tomu, abych mohl registrovat svůj portál jako firmu, potřebuji totiž IČO
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
konec roku,vyřizovat ŽL?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 29, 2008 »

Pokud nebudete mít za rok 2008 žádné příjmy (případně vaše příjmy z podnikání nepřesáhnou částku 15 tis. Kč) a nebudete vykazovat ztrátu z podnikání, pak nemusíte podávat daňové přiznání, ani platit žádnou daň - nebude z čeho. Uplatnění daňových výdajů (např. poplatek za ŽL) je možností, nikoliv povinností. Pokud oficiálně neoznámíte své zdravotní pojišťovně a OSSZ zahájení samostatné výdělečné činnosti, tak nemusíte podávat ani přehledy o příjmech a výdajích za rok 2008. Pokud byste oznámil zahájení činnosti  od prosince a neměl žádné příjmy (a zároveň neuplatnil výdaje), tak odevzdáte přehledy se samými nulami. Čeká vás tedy pouze výdaj ve výši 1.000,- Kč na správní poplatek.
IP zaznamenána
Stran: [1]