Témata > Daň z příjmu

daň z příjmů

(1/2) > >>

Zdeněk:
Jsem důchodce a prodal jsem pozemky pro výstavbu silnice za 82.000,-- Kč. Musím vyplnit daň. přiznání. Co se počítá do základu daně? I důchod? Děkuji.

Zdena:
Při prodeji nemovitosti je v § 4 zákona o daních z příjmů celá řada osvobození od daně, například vlastnit pozemek alespoň 5 let před jeho prodejem. Pokud se jedná o osvobozený příjem, pak nemusíte podávat daňové přiznání.
Důchody jsou osvobozeny od daně do výše 198 tis. Kč ročně.

zdenek:
Dobrý den, mám problém s FÚ:
v roce 09/2004 jsem koupil pozemek s domem za cenu 1 600 000,- Kč (ve smlouvě není cena pozemku ani pozemku specifikována). V 11/2004 jsem prodal část pozemku za 750 000,- Kč ( po cca 3 měsících). DP nebylo podáno a nyní si FÚ vzpoměl a zřejmě bude chtít doměřit dle § 10 neboť není osvobozeno podle § 4. Chci podat dodatečné přiznání  za 2004, ale je tu problem jak určit základ daně  § 10 (4) ani (5) mi moc neřekl .
Díky za radu

zdenek:
samozřejmě ( ... pozemku ani domu ...)

jajina:
Dobry den,  prosim o radu.  Matka prodala asi pul roku  pred svoji smrti v r. 2007 -  1/6 pozemku  podnajemnikum. Pozemek vlastnila rodina asi 30 let. Po smrti matky v r. 2008 jsme zdedily 5/6 pozemku. Radi bychom pozemek prodali, musime vsak vykoupit onu 1/6 (jedná se o spoluvlastnictví)  - byvaly podnajemnici nam ji odprodaji za trojnasobek. Pote budeme moct pozemek odprodat jako celek. Budeme muset podat danove priznani a zaplatit dan z prijmu z prodeje teto 1/6?  Predpokladam, ze ano, vzhledem k tomu, ze doslo k preruseni vlastnictvi.

Dekuji za odpoved. Jana

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi