Témata > DPH

Nákup zboží ze Slovenska

(1/1)

Paplub:
Dobrý den, paní Zdenko, můj klient plátce nakoupil zboží ze Slovenska, rovněž od plátce. Přišla faktura, na které je uvedeno, že podle par.43 odst. 1 zákona o DPH je zboží osvobozené od daně. Tak si říkám, že to platí u nich, ale já jsem povinna DPH odvézt?  Děkuji moc

Paplub:

--- Citace: Paplub  Květen 18, 2023 ---Dobrý den, paní Zdenko, můj klient plátce nakoupil zboží ze Slovenska, rovněž od plátce. Přišla faktura, na které je uvedeno, že podle par.43 odst. 1 zákona o DPH je zboží osvobozené od daně. Tak si říkám, že to platí u nich, ale já jsem povinna DPH odvézt?  Děkuji moc

--- Konce citace ---
---odvést a současně mi bude vrácena.

Zdena:
Dobrý den, je to tak, jak píšete. Dodavatel osvobodil dodání zboží podle § 43/1 slovenského zákona o DPH. Vy jste pořídili zboží z jiného členského státu EU, takže jste povinni odvést DPH. Daň se přiznává ke dni vystavení daňového dokladu. Když zboží použijete k uskutečnění svých ekonomických činností, tak máte nárok na odpočet. V daňovém přiznání se uvádí na řádku 3 (nebo 4, podle sazby), odpočet na ř. 43 (44). V kontrolním hlášení se uvádí v části A.2 a patří tam i plnění v hodnotě do 10 tis. Kč.

Paplub:
Děkuji za Váš čas :)

Jana Konečná:
Tady je odběr zboží ze Slovenska a jiných zemí EU podrobně
https://www.jakpodnikat.cz/odber-zbozi-z-eu-reverse-charge.php

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi