Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej vozidla  (Přečteno 140 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 151
Prodej vozidla
« kdy: Květen 15, 2019 »

Dobrý den,

společnost bude prodávat starý osobní automobil pořízený v roce 2008 (nebyl nárok na odpočet DPH). Nyní bude plnění osvobozeno podle § 62 ZDPH.
V dubnu nám přišla záloha od kupujícího, je třeba tuto platbu vykázat jako osvobozené plnění již v přiznání k DPH za duben 2019?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14831
Re:Prodej vozidla
« Odpověď #1 kdy: Květen 15, 2019 »

Dobrý den, paní Dominiko. Přijatou zálohu bych vykázala v přiznání za duben 2019. Ke dni přijetí úplaty je plnění známo dostatečně určitě, přesněji řečeno je známo přesně:-)

Kopíruji z Informace GFŘ k aplikaci ustanovení § 20a zákona o DPH z 15. 6. 2017:
2.2 Povinnost přiznat plnění osvobozené od daně (§ 51 zákona o DPH)
Sjednocující formulační úpravy, které navazují na změny v § 20a zákona o DPH, se promítají také do pravidel pro stanovení vzniku povinnosti přiznat plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně. Pokud je před uskutečněním tohoto plnění přijata úplata, vzniká povinnost přiznat plnění z přijaté částky ke dni přijetí úplaty pouze v případě, je-li dané plnění osvobozené od daně ke dni přijetí úplaty známo dostatečně určitě.
IP zaznamenána

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 151
Re:Prodej vozidla
« Odpověď #2 kdy: Květen 15, 2019 »

Moc Vám děkuji.

IP zaznamenána
Stran: [1]