Témata > Daňové výdaje

Pozemek do vlastnictví firmy

<< < (2/2)

Zdena:
Dobrý den. Přípojky budete odpisovat jako samostatný majetek 20 let. Stavbu budovy nemůžete rozdělit na etapy, které byste odpisoval. Musíte ji dokončit, zkolaudovat a pak teprve můžete zahájit odpisování. Jaké firmě to chcete prodávat? Uvedl jste, že jste OSVČ a tak jsem předpokládala, že jste fyzická osoba a podle toho jsem odpovídala. Vzhledem k tomu, že se jedná o nemalé peníze, doporučuji konzultovat tuto záležitost s daňovým poradcem.     

xox1:
Dobrý den, špatně jsem se vyjádřil - jsem OSVČ a měl jsem na mysli převedení (odprodání) do obchodního majetku. Abych si mohl dát pořízení pozemku (samotný pozemek tedy nelze) nebo celého skladu do nákladů. Každopádně děkuji za rady, určitě to ještě budu konzultovat s poradcem.

Zdena:
Dobrý den. Nemůžete něco prodat sám sobě, takový prodej by byl neplatný. Nákup pozemku a výstavbu budete financovat ze své kapsy a je jedno, zda to bude z podnikatelských, nebo soukromých peněz. Stejně by to byl v daňové evidenci (z podnikatelských peněz) nedaňový výdaj. Nepočítejte s tím, že byste si nechal po dokončení stavby sklad ocenit. Jestliže se stane součástí obchodního majetku v době kratší, než 5 let po dokončení, tak jej musíte ocenit pořizovací cenou. Schovejte si všechny doklady, které budou souviset s výstavbou skladu, abyste správně stanovil jeho vstupní cenu.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi