Témata > Podnikání

Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence

<< < (2/3) > >>

Zdena:
Hovoříme o prokazování nákupu zboží, takže mám na mysli Vaši objednávku zboží u dodavatele.

Výdaje procentem z příjmů se uplatňují tak, že se sečtou příjmy a jako výdaj se vypočítá ako určité procento  příjmů (v případě volné živnosti 60% příjmů). Příjmy doložíte výpisy z banky, v případě příjmů v hotovosti například kopiemi paragonů, nebo nějakým soupisem, někdo si stahuje údaje, které odeslal na FÚ v rámci EET.

Anet66:
Tak jestli stačí doložit příjmy jen výpisy z banky, tak bych si nemusela stahovat objednávkové formuláře ne? EET bych neměla, chtěla bych získávat platby pouze bankovními příkazy rovnou na účet. On nikdo po mě nebude chtít vidět ty výpisy z banky, spíš to bude pro mě, abych si sečetla ty své příjmy a podle toho je napsala do těch daní že?
Promintě, že se tak hloupě ptám, ale chci v tom mít jasno :)

Zdena:
Finanční úřad: jestliže budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů (tj. bez prokazování skutečných výdajů), tak může finanční úřad chtít doložit maximálně příjmy a na to stačí výpisy z účtu.

Živnostenský úřad: podle ustanovení § 31 odst. 3 živnostenského zákona je podnikatel povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.

Kdyby Vás náhodou kontroloval živnostenský úřad, tak byste měla být schopna doložit způsob nabytí prodávaného zboží. Nemusí to být zrovna faktura, když Číňané žádné nevystavují. Dokladem o zaplacení Vámi objednaného zboží bude výpis z účtu, ale měla byste doložit, za jaké zboží jste platila.

Anet66:
A dělá ŽÚ tyto kontroly často?
Napadlo mě, že bych mohla přes printscreen ofotit obrazovku/objednávku (např. na Aliexpressu) kde by bylo vidět zboží a jeho částka + uchovávat si ty výpisu z účtu za nákup zboží.
Tímhle bych tedy mohla být krytá :)

Zdena:
Dobrý den. Jestli nemáte na ŽÚ nahlášenou provozovnu, tak je pravděpodobnost kontroly velmi nízká. Ale pro jistotu si při objednávání zboží ofoťte obrazovku a uložte si soubor v počítači, nebo na flešce.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi