Témata > Sociální, zdravotní, nemocenské pojištění

musim platit pojisteni?

(1/3) > >>

martasek:
jsem student a zridila jsem si dva zivnostenske listy, uz jsem registrovala dane z prijmu fyzickych osob a taky dph. musim platit socialni a zdravotni pojisteni, kdyz jsem student? diky za odpovedi

Zdena:
U SP a ZP máte povinnost oznámit faktické zahájení činnosti do 8 dnů. Ve formulářích, které budete vyplňovat, uvedete, že jste studentkou. V prvním roce podnikání nemusíte platit zálohy, povinnosti v dalších letech budete mít až podle rozdílu dosažených příjmů a uplatněných výdajů za první rok podnikání. Na SP hned při oznámení o zahájení činnosti doložte potvrzení o studiu, aby vás považovali za OSVČ vedlejší.
Skutečnost, že jste studentka, znamená jen tolik, že za vás platí pojištění TAKÉ stát. Vy po podání přehledu o příjmech a výdajích zaplatíte zdravotní pojištění ze zisku, který vám zůstal z příjmů po odečtení výdajů. Povinné sociální pojištění student platí až tehdy, když překročí určitou hranici zisku, hranice pro rok 2007 je 48 333 Kč.

JanaV:
Jsem starobní důchodkyně a pracuji na ŽL již několik roků. Za rok 2007 jsem měla čistý příjem pouze 18213,00 Kč. Jsem povinna za rok 2007 platit soc.pojištění?

Zdena:
Za rok 2007 vám nevznikne povinná účast na důchodovém pojištění OSVČ. Pokud jste platila zálohy, tak vám je po podání přehledu OSSZ vrátí (do řádků 27 - 30 přehledu zapište nuly).

jahoo:
Dobrý den,
když jsem zaměstnaný a při zaměstnání podnikám, musím podávat přehled na ZP a SP? Pokud ano, musím platit zálohy na SP a ZP? Můj příjem z podnikání byl do 20tis.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi