Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nadměrný odpočet DPH  (Přečteno 2275 krát)

kewin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nadměrný odpočet DPH
« kdy: Květen 11, 2012 »

Dobrý den,
mam nadměrný odpočet v několika set tisíc korun za nakoupené zboží (konkretne 8 mil nakup, 4 mil prodej). FU mi poslal dopis ,,výzvu k odstranění pochybností\" . Co vše bude po mě finanční úřad chtít?? Jen pár faktur jak to byvá pravidlem nebo kompletní účetnictví jako při daňové kontrole? Mám vše v pořádku, jen mi stále z FÚ nikdo nic neřekl (že případ si jeste nikdo nepřebral). Díky za reakce.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nadměrný odpočet DPH
« Odpověď #1 kdy: Květen 13, 2012 »

Předpokládám, že budou chtít vidět daňové doklady, podle kterých jste sestavili přiznání k DPH.
IP zaznamenána

Zdeněk151

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nadměrný odpočet DPH
« Odpověď #2 kdy: Červenec 27, 2016 »

Dobrý den Zdeno.
Mám prosbu o sdělení konkrétního Usnesení Evropského soudního dvora k povinnosti vracet nadměrný odpočet nejpozději do 6 měsíců. Bojuji od Přiznání k DPH za 2.čtvrtletí 2015 o vrácení nadměrného odpočtu dosud bez viditelného výsledku.
Děkuji za odpověď.
Zdeněk
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nadměrný odpočet DPH
« Odpověď #3 kdy: Červenec 27, 2016 »

Dobrý večer, Zdeňku. Usnesení ESD nesleduji, ale pochybuji, že by existovalo usnesení, které ukládá finančnímu úřadu povinnost vrátit nadměrný odpočet nejpozději do 6 měsíců. To by si podnikatelé nestěžovali, že jim FÚ zadržuje NO třeba rok. Zřejmě jste dostal výzvu k odstranění pochybností, která přerušila běh lhůty pro vrácení nadměrného odpočtu. Délka řízení k odstranění pochybností není nikde stanovena. Možná byste mohl podat podnět podle § 38 daňového řádu. Doporučuji využít služeb daňového poradce.
IP zaznamenána

Zdeněk151

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nadměrný odpočet DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 27, 2016 »

Dobrý večer Zdeňko.
Děkuji za odpověď. Musím bojovat dál.
S pozdravem Zdeněk
IP zaznamenána
Stran: [1]