Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Elektřina - PDP?  (Přečteno 1103 krát)

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Elektřina - PDP?
« kdy: Duben 15, 2016 »

Zdeni, prosím, poraďte. Mám trafiku v objektu, kde sídlí i Tesco Expres. Odběratelem elektřiny je právě Tesco, které mi jednou ročně po obdržení faktury přeúčtovává moji spotřebu. Takže mi nyní (v dubnu) přišla faktura za spotřebu za loňský rok, datum zdanitelného plnění a vystavení je 31.3.2016. Při zápisu faktury do evidence jsem zjistila, že na faktuře není uvedeno DPH. Tedy že by se mohlo jednat PDP. Nic takového ale na faktuře nepíšou a také podle informací, které jsem si přečetla k aplikaci PDP u dodávky elektřiny, si myslím, že se to mého případu netýká. Můžete mi říct, jak je to správně, abych podle toho stihla podat přiznání k DPH a nemusela ho dodatečně opravovat? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Elektřina - PDP?
« Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2016 »

Dobrý den,
režim přenesení daňové povinnosti se aplikuje jenom při dodání obchodníkovi s elektřinou. Museli byste elektřinu nakupovat za účelem jejího dalšího prodeje, což trafiky určitě nedělají. Pokud by na vás omylem přenesli daňovou povinnost, tak by na daňovém dokladu muselo být uvedeno, že daň odvede zákazník.
Asi bych zavolala fakturantce a zeptala se, proč fakturují bez DPH. Možná to účtují jenom na účtech zúčtovacích vztahů a přefakturují bez DPH.
IP zaznamenána

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Elektřina - PDP?
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2016 »

Děkuji za odpověď. Takže jsem to pochopila správně. Musím jim zavolat, protože mi fakturují roky a ještě to neudělali.
IP zaznamenána
Stran: [1]