Témata > Zaměstnání

HPP a dohoda o provedení práce

(1/2) > >>

krecova:
Dobrý den,

     může pracovník zaměstnaný na hlavní pracovní poměr ještě mít dohodu o provedení práce u stejného zaměstnavatele a na stejnou činnost, nebo pracovní poměr hlavní a ještě k tomu další činnost jako OSVČ u stejného zaměstnavatele a na stejnou práci? V případě HPP a DPP u stejného zaměstnavatele by se mzda zdaňovala součtem obou hrubých příjmů a z toho daň ze mzdy?

      děkuji

taxi:
Dobrý den, dle mého názoru HPP + DPP u stejného zaměstnavatele na stejnou činnost nelze...ale lze mít u jednoho zaměstnavatele např HPP jako sekretářka a DPP jako uklízečka. A v takovém případě bych vedla dvě mzdy, zvlášť HPP a DPP.
Ani varianta HPP a OSVČ není košér.

janostrov2008:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat od března 2018 do března 2020 jsem byl vedle hlavního pracovního poměru zaměstnán ještě na dohodu o provedení práce u jiného zaměstnavatele. Za DPP jsem měl sjednanou mzdu ve výši 10 tis. přesně. Zaměstnavatel nezisková organizace mi vyplácela čistého 8500 , 1500 za mě odváděla daň, což asi je špatně? Pokud to tak nemělo být, je možné žádat o vrácení špatně účtované mzdy?

Zdena:
Dobrý den. Srážka daně je podle mého názoru v pořádku. Z dohod o provedení práce do 10 tis. kč/měs. se neodvádí zdravotní a sociální pojištění, daň z příjmů ano.

janostrov2008:
Dobrý den,
jste si jistá, neměla by se platit daň od částky 10 001 Kč?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi