Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH pro SVJ  (Přečteno 1121 krát)

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
DPH pro SVJ
« kdy: Leden 15, 2016 »

Dobrý den, paní Zdeno,
ozval se mi předseda SVJ pro které provádíme DDD služby /deratizace,desinfekce,desincekce/ že mu účtujeme špatně DPH, že máme účtovat s 15% sazbou. Pro různá SVJ již pracujeme již přes 20 let a nikdy jsem se s tímto nesetkala. V příl.2 Zákona o DPH naše služba není, napadlo mě ještě sociální bydlení, ale to také toto SVJ v žádném případě není, ale stejně jednalo by se pouze o stavební a montážní práce.
Můžete mi prosím poradit a hlavně zákon kde to  najdu, nebude to s ním jednoduché.
Děkuji a zdravím Lída
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH pro SVJ
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2016 »

Dobrý večer, paní Lído. Je to tak, jak píšete. Vaše služba není zařazena v příloze č. 2 ZDPH, ani se nejedná l stavební práce podle § 48 nebo § 49 ZDPH, takže musíte uplatnit základní sazbu. Příslušné zákony a paragrafy, ve kterých by se dala najít snížená sazba, nechť poskytne pan předseda SVJ, který se jí domáhá:-)

Hledala jsem na internetu a všechny firmy nabízejí tyto práce ve všech objektech pouze se základní sazbou. Na elektronickém tržišti jsem našla výsledek zadávacího řízení. MF ČR by určitě nepřistoupilo na základní sazbu,  kdyby bylo možné (alespoň v některých objektech) uplatnit sazbu sníženou.    
https://www.gemin.cz/index.php?m=contracts&h=contract&a=dashboard&id=22140&state=CLOSED
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
DPH pro SVJ
« Odpověď #2 kdy: Leden 18, 2016 »

Děkuji moc, opět jste mi moc pomohla. Lída
IP zaznamenána
Stran: [1]