Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: špatně vyplněné přiznání k DPH  (Přečteno 1593 krát)

hadacino

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
špatně vyplněné přiznání k DPH
« kdy: Listopad 13, 2015 »

Dobrý den,
mám dotaz - jak postupovat, když je špatně vyplněné čtvrtletní přiznnání - do výdajů ve 2 kvartálu byla přidána faktura, která by měla být uplatněna až ve 3tím kvartále ? předmět byl totiž zakoupen v 7 měsíci...
Děkuji za radu jak postupovat.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2015 »

Dobrý den, je třeba vyplnit a podat opravné přiznání za II. Q. a doplatit rozdíl. Do důvodů uvedete totéž, co jste napsal v dotazu. Pospíšila bych s tím,
netuším, o jak velkou částku jde, ale penále běží.

Pokud jste odpočet neuplatnil  ve správném termínu v přiznání za III.Q, můžete uplatnit až ve IV. čtvrtletí.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #2 kdy: Listopad 15, 2015 »

Dobrý večer, Jani, jen upřesním, bude se jednat o dodatečné přiznání.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #3 kdy: Listopad 17, 2015 »

Omlouvám se, ano, dodatečné DPH.
IP zaznamenána

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #4 kdy: Listopad 17, 2015 »

Mám podobný dotaz. Dostávám pravidelně fakturu za pronájem obchůdku. Dosud vždy bylo datum zdanitelného plnění totožné s datumem vystavení, tedy poslední den v měsíci a splatnost 15 dní. Automaticky jsem tedy obdrženou fakturu za červen zapsala s datumem 30.6. a tím pádem ji účetní program automaticky zařadil do přiznání k DPH za druhé čtvrtletí místo za třetí čtvrtletí. Ve své podstatě jde jen o to, že mi vrátili oprávněné DPH (840,- Kč) o tři měsíce
dřív, než měli. Mám radši vystavit dodatečné přiznání a pak znovu nárokovat vrácení DPH nebo doufat, že mi to projde? A jak velké sankce mě za tuto částku čekají? Četla jsem, že výše sankce za dodatečné přiznání a za zjištění při kontrole jsou stejné. Je to tak? Díky za rychlou odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #5 kdy: Listopad 17, 2015 »

Nechala bych to být a doufala bych, že to projde. Úrok z prodlení by byl necelých 30,- Kč, to Vám ani nedoměřili. Nemohla jste vyzvednout fakturu osobně hned v den vystavení?  

Pokud přijdete na chybu sama a podáte dodatečné přiznání, tak doplatíte dlužnou daň + úrok z prodlení. Pokud chybu zjistí FÚ při kontrole, tak přihodí ještě penále 20% z doměřené daně.
IP zaznamenána

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
špatně vyplněné přiznání k DPH
« Odpověď #6 kdy: Listopad 17, 2015 »

Datum vystavení na faktuře je 13.7., zdanitelné plnění 30.6.. Jde o to, že majitelka je má bývalá šéfová, takže když mi dá fakturu později, tak to neřeším, protože její účetní chodí jen několikrát do měsíce, ona pak občas zapomene dát mi fakturu včas, ale já ji peníze dávám vždy stejně, protože vím, že mi fakturu dá a tak, když jsem ji neměla v ruce, když jsem dělala přiznání k DPH, nedělala jsem z toho žádnou vědu a zapsala ji tak jako vždy. Jen jsem pak dodatečně zapsala její číslo. Až při dalším přiznání, kdy jsem si zároveň zapisovala platby a kontrolovala údaje, tak jsem na to přišla. Pravděpodobně byl účetní na dovolené a vystavil faktury dodatečně. A jako naschvál se to zrovna stalo mezi dvěma čtvrtletími. Taky si myslím, že je jednodušší nechat to tak.
IP zaznamenána
Stran: [1]