Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Řádek 47 v daňovém přiznání  (Přečteno 2428 krát)

jitt

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Řádek 47 v daňovém přiznání
« kdy: Březen 18, 2015 »

Koupili jsme v unoru nové auto /a zařadili do užívání / a ráda bych se zde ujistila, že jeho hodnotu nemusím uvádět na řádku 47, protože jsem až o bod f paragrafu 4 odst 4 . Uvádějí se jen d a e?
Musím ještě konstatovat , že mi dalo fušku najít znění zákona kde to bylo. Dostala jsem se na něj až přes vaše odkazy. Díky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Řádek 47 v daňovém přiznání
« Odpověď #1 kdy: Březen 18, 2015 »

Na řádku 47 se uvádí hodnota majetku vymezeného v § 4 odst. 4 písm. d) a e).

Pod bodem 1. písmene d) najdete majetek, který je hmotným majetkem podle zákona upravujícího daně z příjmů. Nové auto určitě bude hmotným majetkem podle zákona upravujícího daně z příjmů, takže bych je určitě na ř. 47 uvedla:-)
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Řádek 47 v daňovém přiznání
« Odpověď #2 kdy: Říjen 23, 2015 »

Dobrý večer, zjistila jsem, že jsem uvedla v Přiznání k DPH za 2.Q na ř.47 majetek, který ještě nebyl dán do užívání. Budou ještě výdaje, vstupní cena
se navýší. Nevím, zda mám podat dodatečné. Vypadá to, že v letošním roce ještě do užívání převeden nebude.

Pokud bych nechala tak, tak při převodu bych v ř.47 uvedla celou vstupní cenu nebo poníženou o již vykázanou. To se mi nelíbí !

V opačném případě, kdy se opomene ř.47 vyplnit, vím, že to  většinou řeší uvedením v dalším řádném přiznání.
Ř.47 je sice pouze informativní, nemá vliv na výši daně, dalo by se argumentovat §104 ZDPH.

Prosím o názory, ráda bych znala názor paní Zdeny.
Moc díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Řádek 47 v daňovém přiznání
« Odpověď #3 kdy: Říjen 24, 2015 »

Dobrý večer,

raději bych podala dodatečné přiznání a celou vstupní cenu majetku bych uvedla do ř. 47 až v období, kdy bude zařazen do užívání. Zvlášť, když je předpoklad, že majetek bude uveden do užívání až příští rok. Myslím, že Vám začíná běžet lhůta pro případnou úpravu odpočtu daně až od kalendářního roku, ve kterém zařadíte majetek do užívání (§ 78/3 ZDPH), tak ať to máte ve správném roce.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Řádek 47 v daňovém přiznání
« Odpověď #4 kdy: Říjen 25, 2015 »

Zdeni, moc děkuji, tušila jsem to a budu to tak řešit.

Pěknou neděli !
IP zaznamenána
Stran: [1]