Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přenesení daňové povinnosti  (Přečteno 1331 krát)

stamarh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
přenesení daňové povinnosti
« kdy: Červen 10, 2015 »

Dobrý den. Prosím o radu k danému tématu. Firma plátce DPH  zhotovila nádrž na kapalinu. Tuto nadrž jsem opláštil plechem. Jsem rovněž plátce DPH. Myslím si, že jsem provedl část práce na výrobku a tím pádem nebudu fakturovat režimu přenesené povinnosti. Protože  tato zakázka byla rozsáhlá, zadal jsem část práce kamarádovi který je plátce DPH. Bude  mi vystavovat fakturu s DPH nebo v režimu přenesené povinnosti ? Děkuji Za odpověď  Staňa
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2015 »

Vidím to stejně. Poskytl jste službu a tím pádem nebudete fakturovat v režimu přenesení daňové povinnosti. Kamarád také bude fakturovat s daní.
IP zaznamenána

stamarh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #2 kdy: Červen 12, 2015 »

Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

miran

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #3 kdy: Srpen 03, 2015 »

Dobrý den,

chci se prosím Vás zeptat. Mám krátce živnost v oboru kovoobráběčství a NEJSEM plátce DPH. Dnes jsem poprvé na firmu vracel ocelový odpad do sběrny. Podle nového nejdou peníze na ruku, ale musím vystavit fakturu a poslat jim ji. Ale, řekli mi, že je to v přenesené dani. Částka je bez DPH. Nikdy jsem se s tímto nesetkal. Co s tím mám prosím Vás dělat? Něco jsem tu vyčetl, že neplátci se musí vystavovat faktura s DPH. Mám tedy vypsat fakturu na tuto částku bez DPH a jako neplátce dál neplatím nebo mi musí vystavit oni fakturu klasicky s DPH?


Děkuji za radu.

           Mira
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #4 kdy: Srpen 04, 2015 »

Nic s tím nedělejte a vystavte stejnou fakturu, jakou vystavujete jiným odběratelům (na částku bez DPH). Nejste plátcem DPH, takže se Vás žádná přenesená daň netýká.
IP zaznamenána
Stran: [1]