Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: služba provedená v EU fakturace  (Přečteno 882 krát)

hajkat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
služba provedená v EU fakturace
« kdy: Březen 07, 2016 »

Dobrý den paní Zdeno.

Měla bych dotaz. FO plátce DPH provedl elektroinstalační práce na  Slovensku pro českou firmu, plátce DPH. Nyní to fakturuje té české firmě a ta si to dále přefakturovává na Slovensko. Myslela jsem si, že faktura bude vystavená s přenesenou povinností české společnosti. Avšak jsem narazila. Paní účetní z české společnosti nás kontaktovala, že je potřeba se registrovat na Slovensku, zaplatit poplatek a po obdržení slovenského DIČ vystavit FA se slovesnkým DIČ a odvést DPH tam. Je to prosím takhle v pořádku?

Pokud je potřeba registrace na Slovensku, můžete mi i s tímhle poradit?Je to ten stejný postup, jako při registraci při překročení obratu? Mnohokrát děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
služba provedená v EU fakturace
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2016 »

Dobrý večer. Podle mého názoru byste se měli registrovat na Slovensku, jak Vám řekla účetní české společnosti. Předpokládám, že elektroinstalační práce byly provedeny na nemovitosti, která se nachází na Slovensku. Místo plnění je tedy v SR a měli byste se řídit slovenským zákonem o DPH. Daňovou povinnost můžete přenést pouze na slovenského plátce, který má navíc na Slovensku i sídlo a tyto podmínky česká společnost nesplňuje.
Bližší informace najdete na stránkách slovenské finanční správy:
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/prava-povinnosti-zahranicnej
IP zaznamenána

hajkat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
služba provedená v EU fakturace
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2016 »

Mnohokrát děkuji!
IP zaznamenána
Stran: [1]