Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Velkoobchod, maloobchod  (Přečteno 1142 krát)

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Velkoobchod, maloobchod
« kdy: Březen 02, 2015 »

Dobrý den, založila jsem si živnost. Chci nakupovat ve větším množství zboží z Číny a Thajska a prodávat ho tady koncovým spotřebitelům. Mohu být tedy \"velkoobchodník\"? Jaké vlastně musím jako velkoobchodník splňovat podmínky? Je mi jasné, že musím nakupovat ve velkém, ale co dál? Jak je to s DPH? děkuji
IP zaznamenána

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Velkoobchod, maloobchod
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2015 »

Ted čtu že za velkoobchodní ceny mohou nakupovat jen právnické osoby/firmy. Jo to tak? Já jako OSVC nemohu? Zkoušela jsem nakoupit u jedné firmy,ale ta chce znát jméno mé firmy. A protože firmu nemám, tak tam nenakoupím....a pokud jako OSVČ mohu tak co bych pripadne mela udělat-udat jako název mé IČO nebo jméno?
Dekuji
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Velkoobchod, maloobchod
« Odpověď #2 kdy: Březen 10, 2015 »

Myslím si, že jste četla informaci staršího data, nakupovat za velkoobchodní ceny mohou i fyzické osoby, cenové zvýhodnění bývá navázáno spíše na množství odebraného zboží. Prodejci sdělíte jméno a příjmení, sídlo, IČ a případně další údaje, které požaduje.
Pokud budete dovážet zboží z třetích zemí, tak doporučuji zjistit clo a DPH, protože se rozlišuje obchodní a neobchodní dovoz. Také je důležité zajímat se o bezpečnost zboží a požadavky na označení vyráběných produktů.
IP zaznamenána
Stran: [1]