Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti  (Přečteno 943 krát)

Shampoo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38

Dobrý večer,

právě vyplňuji daňové přiznání za rok 2014 a naskytl se mi jeden problém.

Živnost mám platnou od července 2014, nicméně mi zaměstnavatel (kde jsem provedl 2 dohody o provedení práce) na vyžádání vystavil potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činosti (byla mi sražena 15% srážková daň), na kterém je součet těchto příjmů. Problém je, že první byla v lednu a druhá v prosinci.

Pokud to správně chápu, tak si můžu požádat o vrácení daně jen za práci, kterou jsem vykonal v prosinci (už jsem byl OSVČ). Do daňového přiznání přiznám jen tuto prosincovou práci. Potvrzení nicméně musím přidat jako přílohu, ale na něm je pouze souhrnný příjem. Jak tedy na to? Nebo musím přiznat oba příjmy, i když jsem nebyl od ledna OSVČ? Tím bych měl nárok na větší vratku a to se mi moc nezdá.

Díky moc za upřesnění, snad nebudu muset znovu zaměstnavatele otravovat...
Adam
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2015 »

Podáváte přiznání za kalendářní rok 2014, takže tam uveďte všechny příjmy, kterých jste dosáhl za kalendářní rok 2014, tedy i odměnu za lednovou DPP.
IP zaznamenána

Shampoo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2015 »

Ok, díky moc za info, supér ;)

Edit: V tom případě můžu uplatnit slevu na dani na studenta za celý rok a ne jen od července?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 11, 2015 »

Jestli jste byl studentem celý rok, tak si můžete uplatnit slevu za celý rok. Důležitý je počet měsíců studia, nikoliv počet měsíců podnikání.
IP zaznamenána

Shampoo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 11, 2015 »

Díky moc, to jsem nevěděl :)
IP zaznamenána
Stran: [1]