Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Skladová evidence  (Přečteno 1702 krát)

Misulka_X

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Skladová evidence
« kdy: Březen 08, 2015 »

Vedu daňovou evidenci, neplátce DPH, sama vyrábím i prodávám drátované šperky a předměty. Rozhodla jsem se vést skladovou evidenci.

1) Chápu, že existuje kalkulace v podobě přímého materiálu, mezd, režie výrobní, správní a odbytové, zisk. Pochopila jsem, že se asi do skladové evidence uvádí cena - vlastní náklady výroby. Můžu si tak u výrobku sečíst např. cenu korálků 20 Kč, k tomu připočítat odměnu za práci 120 Kč a k tomu připočítat ještě třeba ještě výrobní režii 20% a to pak uvést do skladové evidence i do daňového přiznání? Pokud ano, tak v podstatě mi přijde přehled o zásobách pro stát zkreslený, když by si mohl každý podnikatel přičíst třeba jiné procento výrobní režie.

2) Pokud nakoupím materiál na internetu a zaplatím poštovné, mám si poštovné ve skladové evidenci nějak k položce připočítat?

3) Když mám většinu výrobků vyrobených z materiálu, který jsem vlastnila už dávno před založením podnikání a tyto výrobky prodávám a eviduji, můžu tedy ve skladové evidenci je vést pouze v ceně mezd + výrobní režie?

Předem děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Skladová evidence
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2015 »

1) Tak oceňte výrobky jenom cenou přímého materiálu (+ případně nějakou výrobní režii) a máte po starostech. Odměna za vlastní práci nepřipadá u FO v úvahu. To by si mohl každý podnikatel přičíst jinou odměnu. Čím nižší hodnota výrobků, tím lépe v případě, že byste dlouhodobě přerušila nebo ukončila podnikání.

2) Ano.

3) Předpokládám, že nemáte zaměstnance a žádné mzdy tedy nevyplácíte.
IP zaznamenána
Stran: [1]