Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné přiznání DPFO  (Přečteno 1398 krát)

MílaR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Dodatečné přiznání DPFO
« kdy: Únor 10, 2015 »

Mohu vyřadit uplatnění nezdanitelné položky na životní pojištění při vyplňování dodatečného přiznání? V řádném byla uplatněna, ale z důvodu možnosti uplatnění slevy u starobních důchodců ji nepotřebuji uplatňovat. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2015 »

Podle mého názoru můžete vyřadit.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #2 kdy: Únor 18, 2015 »

Prosím o radu, dodatečné DPFO za 2013, uplatnění slevy na dítě, která v řádné DP nebyla uplatněna. V řádném DP vyšla na řádku 71 daň - nula.
Když teď do dodatečného DP opíši tytéž hodnoty, s nulou na ř. 71, přidám dítě - 4 měsíce z roku 2013, vyjde na řádcích  72+75+77 Kč 4468. V oddílu   6 dodatečné DAP jsou všude nuly, a do řádku 91 už se snad v dodatečném DP nemá nic psát, takže mi nějak uniká, kde dělám chybu, protože mě program nechce pustit vyplnit žádost o vrácení přeplatku. Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2015 »

Myslím, že Vás program pustí do žádosti o vrácení přeplatku jen v případě, že na ř. 91 uvedete - 4 468 Kč i když to tam nepatří.  Nebo vyplňte žádost o vrácení přeplatku ručně.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2015 »

Paní Zdeno, jako vždy - jste zlatá, já měla pocit, že někde nevidím chybu... velice děkuji. J
IP zaznamenána

Emyly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #5 kdy: Únor 25, 2015 »

Dobrý den,
mam hypoteční úvěr na bytové potřeby a od r. 2012 si uplatňuji odpočet zaplacených úroku / podklad mi zasílá stavební spořitelna.
Úvěr mam na 11 let. Pokud bych se rozhodla byt po 11 letech prodat musím vrátit odpočtené úroky?
Děkuji za informaci a přeji hezky den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dodatečné přiznání DPFO
« Odpověď #6 kdy: Únor 25, 2015 »

Odpočtené úroky nemusíte vracet. Pokud jste v příslušných zdaňovacích obdobích splňovala podmínky odpočtů, tak jste si úroky \"odbydlela\".
IP zaznamenána
Stran: [1]