Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: na jaký FÚ se hlásit?  (Přečteno 2189 krát)

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
na jaký FÚ se hlásit?
« kdy: Únor 23, 2015 »

Dobrý den, chci zacit podnikat jako OSVČ. Trvalé bydliště mám v jižních Čechach, ale podnikat budu v Praze. Na jaký FÚ mám pak podávat přiznání k daním? Tam kde mám trvalé bydliště nebo v miste, kde budu provozovat živnost? Dále se chci zeptat, jestli při žádostí o živnost stačí když půjdu na Živnostenský úřad nebo budu muset i jinam?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
na jaký FÚ se hlásit?
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2015 »

Přiznání na FÚ podáváte podle místa bydliště. Registrace na FÚ a oznámení o zahájení samostatné výdělečné činnosti (pokud ji chcete hned zahájit) zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení můžete vyřídit prostřednictvím živnostenského úřadu.
IP zaznamenána

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
na jaký FÚ se hlásit?
« Odpověď #2 kdy: Březen 09, 2015 »

Dobrý den, tak na ZÚ mi samozřejmě řekli opak. I když mám prý v ŽO uvedenou trvalou adresu v jižních Čechach, tak prý i tak spadám pod FÚ v Praze, protože místo podnikání mám uvedené na pražské adrese. Jak to tedy, prosim, skutečně je? Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
na jaký FÚ se hlásit?
« Odpověď #3 kdy: Březen 09, 2015 »

Místní příslušnost určuje § 13 daňového řádu
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
na jaký FÚ se hlásit?
« Odpověď #4 kdy: Březen 10, 2015 »

Na problematiku týkající se finančních úřadů se ptejte na FÚ, na živnostenských úřadech můžete vyplnit registrační formulář (JRF), ale odborné rady týkající se agendy dalších státních orgánů zde nepodávají - prostě nemohou, jakýkoliv výklad předpisu jiného státního orgánu lze chápat jen jako osobní vyjádření příslušného úředníka.
IP zaznamenána
Stran: [1]